XX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego

ph. ZIEMIA NAJBLIŻSZA

XX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego ph. ZIEMIA NAJBLIŻSZA i sukces uczennicy IV klasy Technikum Ekonomicznego Katarzyny Kamińskiej.

Na konkurs organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury wpłynęło 49 zestawów wierszy nadesłanych przez autorów z całej Polski, wyróżnienie w kategorii szkoły przypadło uczennicy Zespołu Szkół nr 3 RCKU w Łosicach. Przewodniczący jury, Ernest Bryll, który niestety z powodów zdrowotnych nie mógł być obecny na rozdaniu nagród, zawsze podkreśla, że docenia inicjatywę młodych ludzi, ich kreatywność, a niejednokrotnie, jeszcze być może nieoszlifowany, ale prawdziwy talent.  Wiersze Kasi i pozostałych laureatów przeczytały w sposób, który zachwycił jury Patrycja Maleńczyk i  Aleksandra Florczuk.

Jeden z nagrodzonych wierszy Kasi:

Niewidzialnym być

Snuć się przez życie