Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka szkolna wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika ,,Biblioteka w Szkole", pod patronatem Pani Minister Edukacji Narodowej. Celem akcji jest poznanie i upowszechnianie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Wybory w naszej szkole odbywały się 5 i 6 marca 2015r. Zorganizowana została ruchoma Komisja Wyborcza, która odwiedziła każdą klasę celem przeprowadzenia głosowania. Zadaniem uczniów było wypełnienie karty, na której  mieli podać maksymalnie trzy tytuły książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ogółem w akcji wzięło udział 252 uczniów, którzy wskazali 152 tytuły książek. Najczęściej wymienianą pozycją okazała się książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James. W czołówce znalazły się  również m.in.: ,,Igrzyska śmierci”, ,,Trzy metry nad niebem”, ,,Saga o Wiedźminie”, ,,Gwiazd naszych wina”, ,,Dla Ciebie wszystko”, ,,Szczęściarz”, ,,Pianista”. Sporo wskazań uzyskały także: Saga ,,Zmierzch”, ,,Gra o tron”, ,,Pamiętnik narkomanki”, ,,Złodziejka książek”, ,,List”, ,,Cień wiatru”, ,,Dom nad rozlewiskiem”.

Tolkien,  Sapkowski i Sparks znaleźli się w czołówce najpopularniejszych pisarzy.

Wyniki głosownia zostały przesłane organizatorowi akcji. Wśród szkół biorących udział rozlosowane zostaną nagrody, m.in. wybrane książki do biblioteki o wartości 1000 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w głosowaniu.