Apel Wielkanocny

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole apel Wielkanocny przedstawiony w postaci spektaklu ubogaconego licznymi utworami muzycznymi w wykonaniu chóru szkolnego.

Wspominaliśmy wówczas liczne wydarzenia z życia Jezusa, a w szczególności te z ostatniego tygodnia Jego życia. Patrzyliśmy na Zbawiciela oczami małego chłopca o imieniu Dan, z którym utożsamić się mógł każdy z nas.

W przedstawieniu poruszone również zostały wątki przemijania ukazane przez pryzmat krzyża. Najbardziej dostrzec je można było w życiu św. Jana Pawła II, dlatego i jego osoby nie można było pominąć ze względu na wartości które podejmował w swoim nauczaniu oraz przeżywając kolejną rocznicę śmierci przypadającą w kwietniu.

Na zakończenie przyjęliśmy życzenia złożone przez Pana Dyrektora i wszyscy w radosnym nastroju powróciliśmy do naszych codziennych obowiązków.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w to dzieło.