Strona główna Galeria Archiwum O szkole Kontakt

Poczta

Rekrutacja

Projekty edukacyjne

Biblioteka

Magia sceny – wyjazd edukacyjny klasy III TR do teatru i muzeum w Siedlcach.

 

Uczniowie klasy III Technikum Rolniczego 9 grudnia 2015r. uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do teatru i muzeum w Siedlcach.

 

Wspólnie z nauczycielami J. Obrępalską i A. Stachowicz obejrzeli przedstawienie ,,Śluby panieńskie” według komedii Aleksandra Fredry.

 

Reżyser M. Czapski przygotował spektakl razem z adeptami Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza. Uczniom spodobało się przedstawienie, które było interesujące, pełne dynamicznych i humorystycznych dialogów. Ponadto można było porównać różne kreacje aktorów, którzy wymieniali się w trakcie spektaklu. Wspólne zdjęcie na scenie z młodymi aktorami pozostało miłą pamiątką.

 

Również zwiedzanie Muzeum wiele dało. Młodzież mogła zapoznać się z bezcennymi eksponatami oraz pogłębić wiedzę o historii i sztuce sakralnej. Wielu uczniów po raz pierwszy przekonało się, w jaki sposób można patrzeć na jeden obraz i ile o nim powiedzieć.

 

Wizyta w teatrze i muzeum okazała się ciekawą lekcją stwarzającą okazję do rozmowy i wstępem do planowania kolejnych wyjazdów.

zdjęcia...

Dla rodziców

Dla uczniów

Plan lekcji

Linki

Profilaktyka zdrow.

 

 

 

Copyright © 2007-2014 Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach