Spotkanie z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach

Wybór zawodu, to dla młodych ludzi bardzo trudne zadanie, zwłaszcza w obecnych czasach. Dynamicznie rozwijająca się gospodarka zmusza przedsiębiorstwa do poszukiwania pracowników posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe. Chcąc pomóc młodzieży w planowaniu kariery zawodowej, na lekcję podstaw przedsiębiorczości w dniu 30 maja 2014 r. do klasy I LO zaproszona została Pani Agnieszka Chomiuk – specjalista ds. rozwoju zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na rangę decyzji dotyczących dalszej drogi kształcenia i planowania kariery zawodowej.

Przekazane przez Panią Agnieszkę informacje, dotyczące sposobów oceny własnej osobowości pod kątem wyboru zawodu, bezrobocia w kraju i w powiecie łosickim oraz zawodów, z którymi można wiązać przyszłość, na pewno pomogą młodzieży w podejmowaniu trafnych decyzji.