Mistrzostwa Młodych Kelnerów

23 lutego 2016r.w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach odbył się konkurs pt. Mistrzostwa Młodych Kelnerów”, w którym zmierzyło się 6 zespołów dwuosobowych ze szkół gastronomicznych, z Garwolina, Siedlec, Łosic, Żelechowa oraz Łukowa.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Sylwia Stefaniuk i Bartłomiej Kalicki pod opieką Barbary Lipskiej.

Konkurs przebiegał w następujących etapach: testu z wiedzy dotyczącej obsługi konsumenta, próby zręcznościowej czyli zaserwowanie napoju w kieliszku koktajlowym, serwis wina w obecności konsumenta oraz przyjęcie i zrealizowanie zamówienia.

W przerwie konkursu uczniowie brali udział w profesjonalnym pokazie sztuki barmańskiej – FLAIR oraz w pokazie flambirowania.