Wyjazd Edukacyjny na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

W środę 15 kwietnia 2015r. dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Barbary Lipskiej i Macieja Jakimiuka przebywało na wyjeździe edukacyjnym w Lublinie, zorganizowanym w ramach projektu pt.: „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”.

Zwiedzanie uczelni zaczęliśmy od Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii. Na uczelni zostaliśmy przywitani przez panią dr hab. inż. Joannę Stadnik, która przygotowała dla nas wykład pt. „Nakarmić Zmysły - Tajniki Analizy Sensorycznej Żywności”. Następnie przystąpiliśmy do wykonania zajęć praktycznych – sprawdziliśmy jak ważną funkcję pełni ślina w odczuwaniu smaków oraz wykonaliśmy próby na daltonizm smakowy.

Po zajęciach Pani dr Joanna Stadnik opowiedziała o kierunkach studiów na UP w Lublinie oraz o zasadach rekrutacji a następnie oprowadziła po swoim Wydziale. Pokazała nam sale wykładowe, laboratoria oraz zapoznała ze sprzętem laboratoryjnym.

Po kilku godzinach na uczelni udaliśmy się na obiad do „Bistro & Cafe IMBIR” znajdującego się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Tam zjedliśmy obfity obiad z deserem. Najedzeni i zmęczeni wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.