Podlaski Ogród Ziołowy

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej

w Korycinach

Młodzież klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych w dniu 17.09.2014r. odbyła wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Zwiedzili oni Ogród Ziołowy, w którym można zobaczyć ponad 900 gatunków roślin leczniczych i stosowanych w gospodarstwie domowym zarówno kiedyś jak i obecnie.

Podczas warsztatów ziołowych młodzież tworzyła własne mieszanki zapachowe z udostępnionych ziół.

Uczniowie zwiedzili również firmę „Dary Natury” gdzie zapoznali się z procesem powstawania i pakowania produktów ziołowych takich jak herbatki ziołowe czy też mieszanki przypraw. W tłoczni oleju uczniowie poznali proces tłoczenia różnego rodzaju olejów i o różnym aromacie.

Na terenie Gospodarstwa znajduje się w sklep, w którym mogliśmy zakupić produkty oferowane przez właścicieli „Ziołowego Zakątka”.

Po aktywnie spędzonym dniu wróciliśmy do domu zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Opiekunowie: B. Lipska, E. Wierzbicka

zdjęcia z wycieczki