,,MINI RYNEK PRODUKTÓW WIELKANOCNYCH”

Dnia 27.03.2015 roku w ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu „Rynek produktów wielkanocnych” oraz prezentacja działalności Szkolnego Koła Gastronomicznego i zajęć praktycznych.

Tego dnia w szkole został utworzony ,,mini rynek produktów wielkanocnych”, na którym wystawiono: pisanki wykonane różnymi technikami, ozdoby wielkanocne oraz wyroby cukiernicze – babki, mazurki, muffinki, itp.

Prezentowane w ramach konkursu produkty zostały przygotowane przez uczniów, których zadaniem było wykonanie ozdób dowolną techniką, sporządzenie kosztorysu wydatków i dokonanie wyceny produktu. Uczniowie stanęli na wysokości zadania wykazując się kreatywnością, zmysłem artystycznym oraz  przedsiębiorczością. Wybór najładniejszej ozdoby odbył się poprzez głosowanie. W ten sposób wyłoniono zwycięzców konkursu, są nimi:

I miejsce - Kinga Osińska kl. I TŻ

II miejsce - Paweł Gorzała kl. I TŻ

III miejsce - Stanisław Jodłowski kl. I TR

Nagrodami w konkursie są:

I miejsce - pizza w Pizzerni Siódemka

II miejsce -  deser, szarlotka na ciepło z lodami

III miejsce – deser lodowy, w restauracji Orchidea.

Przygotowane przez szkolne koło gastronomiczne wyroby cukiernicze nie tylko przyciągały pięknym wyglądem i zapachem ale okazały się  również bardzo smaczne, co sprawiło, że cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. W bardzo szybkim czasie wszystkie słodkości zostały sprzedane pozostawiając miłe wspomnienie i nadzieję na kolejne takie „pyszne inicjatywy”.

Opiekę nad konkursem sprawowały: p. Alina Kiryluk, p. Agata Stachowicz i p. Anna Kania – Szczerbicka.

Przygotowaniem wyrobów cukierniczych  zajęli się uczniowie klasy II TŻ pod opieką p. Barbary Lipskiej.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro rachunkowe „SIGMA”  p. Grzegorza Szczerbickiego.