Konkurs dekorowania i nakrywania stołów pt. „Kolacja we dwoje”,

Dnia 26 lutego 2015r. odbył się szkolny konkurs dekorowania i nakrywania stołu do romantycznej kolacji pt. „Kolacja we dwoje”, w którym wzięły udział uczennice z klasy II i III technikum żywienia i III technikum hotelarskiego.

Do udziału zgłosiły się 4 zespoły. Młodzież przygotowała nakrycia stołów wykorzystując własne materiały, dekoracje i wyposażenie pracowni obsługi konsumenta.

Celem konkursu było:

- upowszechnianie wzorów dekoracyjnych;

- estetyczne nakrywanie stołów okolicznościowych,

- wykorzystanie nowych trendów w gastronomii,

- zastosowanie wiedzy z lekcji do kształcenia zawodowego.

Ocenie podlegały: poprawność nakrycia stołu, dobór elementów dekoracyjnych, pomysłowość, aranżacja i estetyka stołu oraz końcowy efekt.

W skład komisji konkursowej wchodziły: Krystyna Daniluk, Beata Kalińska, Barbara Lipska oraz Elżbieta Wierzbicka.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Katarzyna Gregorczuk i Justyna Wasiluk - klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych,

II miejsce - Klaudia Jawiczuk i Martyna Lipińska - klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych,

III miejsce - Wioleta Kalinowska i Karolina Stasiuk -  klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych,

IV miejsce - Marta Grochowiec i Monika Szewczuk - klasa III technikum hotelarskiego,

Wszystkim uczestnikom za udział serdecznie dziękujemy

Opracowała: Barbara Lipska