Wyjazd edukacyjny do stadniny koni w Janowie Podlaskim

W dniu 3 marca 2015 roku uczniowie klasy 3 technikum rolniczego uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do stadniny koni w Janowie Podlaskim.  Kierownikiem wycieczki był Pan Piotr Stachowicz. Celem wycieczki oprócz zwiedzania stadniny było zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego funkcjonującego przy stadninie. W jego skład wchodzi 1750ha w tym 500ha użytków zielonych. Gospodarstwo prowadzi również intensywny chów bydła mlecznego. Łącznie w stadzie znajduje się 600 sztuk bydła. Kolejnym  miejscem które odwiedziliśmy był przetwórnia warzyw i owoców MIKA w Janowie Podlaskim, której główną działalnością jest produkcja mrożonek. Mogliśmy zobaczyć linie technologiczne do zamrażania oraz sortowania i pakowania mrożonek oraz komory chłodnicze z temperaturą -26st C. Wśród maszyn duże zainteresowanie wzbudziła linia sortująca z laserową automatyczną selekcją owoców (w trakcie wycieczki sortowane były truskawki).