2TH - angielski zawodowy

Uczniowie klasy II Technikum Hotelarstwa na zajęciach języka angielskiego w hotelarstwie opanowywali podstawowe umiejętności z zakresu zameldowania w hotelu poprzez praktyczne zastosowanie poznanych struktur. Nasz mini projekt trwał półtora miesiąca i dzielił się na 3 etapy:

Etap I to poznanie podstawowych zwrotów w języku angielskim niezbędnych do zameldowywania gości hotelowych;

Etap II to ćwiczenia rozumienia ze słuchu przykładowych dialogów oraz ćwiczenia z materiałem multimedialnym, przedstawiającym przykładowe scenki hotelowe w języku angielskim

Etap III to podział na grupy i przygotowania do prezentacji procedury check-in poprzez tworzenie własnych dialogów w hotelu

Momentem kulminacyjnym przedsięwzięcia było odegranie przez uczniów scenek w języku angielskim w pracowni hotelarskiej w naszej szkole. Przedstawili oni procedurę zameldowania gościa hotelowego, zarówno dla indywidualnego, jak też i grupowego. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali poszczególne etapy, zadbali również o szczegóły takie jak: odpowiedni wizerunek pracownika hotelowego (recepcjonista, bagażowy), wymagane dokumenty i formularze zameldowania. Scenki udokumentowaliśmy zdjęciami, a także filmikami, które zaprezentujemy wiosną. Forma zajęć bardzo spodobała się uczniom, ponieważ mogli oni wykorzystać swoje umiejętności w sposób praktyczny i sprawdzić się na stanowiskach pracowników  w „angielskiej” recepcji hotelowej. Tym samym wyrazili chęć kontynuacji nauki w taki sposób i dlatego niebawem kolejny dział – tym razem zajrzymy do hotelowej restauracji ;-)

Serdecznie dziękujemy Paniom: Krystynie Daniluk i Elżbiecie Wierzbickiej za pomoc w stworzeniu odpowiedniego wizerunku pracownika hotelowego.

Klasa II TH z nauczycielem języka angielskiego-Panią Anną Michaluk