Lekcja języka rosyjskiego „Пальчики оближешь!”

Bliny rosyjskie ze śmietaną, czekoladą, bananami, dżemem,  a także miodem z cynamonem. Do tego herbata z konfiturą. Samowary, matrioszki, chochłoma oraz nastrojowe dźwięki rosyjskiej ballady w tle, sugerujące pochodzenie serwowanej potrawy.

W pierwszej,  teoretycznej części spotkania  Elżbieta Mickiewicz-Kalicka opowiedziała o tradycjach związanych z daniem narodowym naszych sąsiadów  i  recepturach  potraw kuchni rosyjskiej. Uczniowie obejrzeli filmy, prezentację multimedialną i wysłuchali nagrania Bliny błyskawiczne.

W drugiej części lekcji gimnazjaliści zostali zaproszeni na degustację blinów gryczanych przygotowanych przez uczniów II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Barbary Lipskiej.