Strona główna Galeria Archiwum O szkole Kontakt

Poczta

Rekrutacja

Projekty edukacyjne

Biblioteka

O tym, że lekcja polskiego może nie być trudna, biografia pisarza może nie być nudna, a interpretacja poezji może być pasjonująca, mogli przekonać się uczniowie gimnazjum uczestniczący w otwartej lekcji jęz. polskiego, która odbyła się 15 kwietnia 2015 w naszej szkole.

Temat lekcji brzmiał: I Mickiewicz kochał! Poznajemy lirykę miłosną romantycznego wieszcza, a jej uczestnicy poznali rolę  kobiet w życiu  Adama Mickiewicza oraz wpływu jaki wywarły one na jego twórczość. Ponadto młodzież gimnazjalna z prowadzącą- Anną Kania-Szczerbicką zajmowała się interpretacją liryki miłosnej polskiego wieszcza, tworzeniem modelu miłości i portretu ukochanej kobiety w poezji romantycznej.

Lekcja przebiegła w przyjaznej  atmosferze a gimnazjaliści ocenili ją jako ciekawą i pouczającą. Na koniec gimnazjaliści zostali poczęstowani słodkimi babeczkami z ukrytymi cytatami z poezji miłosnej A. Mickiewicza. Sporo śmiechu było przy ich odczytywaniu, niektórym trafiły się hasła do realizacji przez całe życie Powodzenia!!!

prezentacja...

zdjęcia...

Dla rodziców

Dla uczniów

Plan lekcji

Linki

Profilaktyka zdrow.

 

 

 

Copyright © 2007-2014 Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach