Strona główna Galeria Archiwum O szkole Kontakt

Poczta

Rekrutacja

Projekty edukacyjne

Biblioteka

Korzystając z pędowej postaci drugiej zasady dynamiki …

 

            … wystrzeliliśmy rakietę, zrobiliśmy poduszkowce, odrzutowe baloniki i auta, zderzyliśmy się samochodzikami , kołyską Newtona  oraz sprawdzaliśmy zasadę zachowania momentu pędu za pomocą koła rowerowego i hantli. Obserwowaliśmy również pęd światła wykorzystując młynek Crookesa .

             A wszystko to z uczniami  klas trzecich Gimnazjum z Kornicy, Platerowa oraz z Gimnazjum Nr 2 w Łosicach. Zajęcia wspomagali uczniowie z grupy matematyczno – fizycznej klasy III LO w ZS NR 3 RCKU w Łosicach po kierownictwem nauczyciela fizyki i matematyki Justyny Olizaruk-Kordaczuk. Młodzi uczniowie wzięli  czynny udział w lekcji, wykonując szereg doświadczeń przy użyciu przedmiotów z życia codziennego oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

 Zrozumieli również, że pozycja pojęcia pędu w fizyce jest niepodważalna , co przekłada  się również na szerokie  zastosowanie zasady zachowania pędu w życiu codziennym. 

            Lekcję zakończył popis pirotechniczny wykonany przez ucznia klasy III LO. Pomoce do lekcji przygotowali uczniowie i opiekun grupy, wykorzystano również urządzenia pomiarowe pozyskane z projektów edukacyjnych.

W lekcji uczestniczyły również Panie opiekunki, uczące fizyki w Gimnazjum w Kornicy, Platerowie  i Łosicach.

zdjęcia...

Dla rodziców

Dla uczniów

Plan lekcji

Linki

Profilaktyka zdrow.

 

 

 

Copyright © 2007-2014 Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach