„ Znajdź się wśród życzliwych”

22.11.2017 obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem

„ Znajdź się wśród życzliwych”.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i nienawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Dziękuję wszystkim uczniom w szczególności klasie I TŻ a, nauczycielom, sponsorom za pomoc w organizacji uroczystości.

Magda Siwak - Kruzel