Dzień w zakładzie pracy

Wybór zawodu, to ważna życiowa decyzja młodego człowieka. Aby pomóc młodzieży w planowaniu właściwej drogi zawodowej Zespół Doradztwa Zawodowego naszej szkoły opracował program ,,Dzień w zakładzie pracy”.  Wzięło w nim  udział 29 uczniów klas pierwszych, którzy dnia 29 maja 2015 r. przebywali w wybranych przez siebie zakładach pracy, gdzie mogli obserwować wykonywane czynności  różnych pracowników. Uczniowie oceniali w ten sposób swoje predyspozycje zawodowe, przymierzając się do pracy w wymarzonych zawodach.

Dzięki życzliwości pracodawców uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki pracy w obserwowanych zawodach. Spostrzeżenia uczniów podczas pobytu w poszczególnych zakładach wskazują,  iż nie wszystkie  ich oczekiwania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niektórzy potwierdzili swoje marzenia i sprecyzowali kierunek dalszej nauki.

W tym dniu nasi uczniowie przebywali  w następujących zakładach pracy:

- Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach,

- Przedszkole Samorządowe w Starej Kornicy,

- Szkoła Podstawowa w Sarnakach,

- Firma ,,Wokas S.A.”

- Komenda Policji w Łosicach,

- Szkoła Podstawowa w Huszlewie,

- Firma Transportowa „Janex” Danuta Oleksiuk i Jan Oleksiuk s.c

- Gimnazjum Nr 2 w Łosicach

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom  za  otwartość i ciepłe przyjęcie.