Dzień w zakładzie pracy

W ramach nauki podstaw przedsiębiorczości oraz przy współpracy z biblioteką szkolną uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego z naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z charakterem pracy na wybranych przez siebie stanowiskach. Obserwację zawodu umożliwił jednodniowy pobyt uczniów w konkretnych zakładach pracy.

Zadaniem młodzieży było poznanie kompetencji zawodowych pracownika, zależności i relacji międzyludzkich panujących w miejscu pracy oraz specyfiki danego zakładu pracy. Najważniejsze jednak było przekonanie ucznia, czy wymarzony zawód w rzeczywistości spełnia jego oczekiwania. Uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili pobyt w zakładach pracy. Podkreślali miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie oraz rzetelną wiedzę jaką im przekazano na temat wybranych przez siebie stanowisk pracy.

Wszyscy uczniowie są zgodni, że było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie, które z pewnością ,,rzuciło światło”, na ich przyszłość zawodową. Po doświadczeniach uczniowie wyciągnęli wnioski. Jedni stwierdzili, że rzeczywistość potwierdziła ich oczekiwania, inni natomiast byli rozczarowani.

Realizację programu umożliwili życzliwi pracodawcy, którymi byli:

- Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Łosicach

- Bank Spółdzielczy w Łosicach

- Urząd Gminy w Sarnakach

- Przedszkole Samorządowe w Sarnakach

- Studio Urody „Madame Figaro” w Łosicach

- Łosickie Stowarzyszenie Rozwoju EQUUS

Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.