Z tradycją na TY

24 października 2013 jako uczniowie klasy III i II technikum rolniczego uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych, które odbyły się w Muzeum Wsi i Rolnictwa w Ciechanowcu.

Pani Przewodnik przedstawiła historię muzeum.  Następnie zwiedzaliśmy stałe ekspozycje: wystawę starych ciągników, maszyn i narzędzi rolniczych i leśniczych, dawne chaty i ich wyposażenie, dawny kościółek, młyn wodny oraz Muzeum Weterynarii. Wystawy pozwoliły na zapoznanie się z dawną kulturą wsi, obyczajami i zasadami pracy na wsi. Mogliśmy porównać warunki pracy dawniej i dziś. Po zakończeniu zwiedzania wzięliśmy udział w spotkaniu z hodowcą koni i właścicielem klubu jeździeckiego, który przedstawił nam zasady użytkowania koni głównie w dziedzinie powożenia. Opowiedział również historię Bractwa Kurkowego zachęcając nas do udziału w nim. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbaski, no i strzał Maćka :-)

zdjęcia z wycieczki