Wycieczka do gospodarstw rolnych

W dniu 17 .10.2013 klasa III TR wyjechała na wycieczkę dydaktyczną do gospodarstw rolnych zajmujących się produkcja mleka .Uczniowie na wycieczce zdobyli wiedzę praktyczną dotyczącą hodowli krów.Najpierw odwiedziliśmy gospodarstwo państwa Kołtuniaków w Wólce Soseńskiej . którzy jako pierwsi w Polsce wyposażyli swoje gospodarstwo w robota udojowego Astronaut A3 Next marki Lely oraz robota do usuwania odchodów zwierzęcych . Zapoznaliśmy się z pracą tych nowoczesnych urządzeń. Później pojechaliśmy do gospodarstwa państwa Szymaniuków w Próchenkach ,gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami żywienia krów mlecznych , warunkami higienicznymi obory .Pod koniec wycieczki jedna z krów przygotowała „ niespodziankę ‘” –uczniowie obejrzeli poród krowy, gdzie na świat przyszło zdrowe cielątko.W dobrych humorach , bogaci w wiedzę wróciliśmy do szkoły.

Opiekunowie:
Elżbieta Zienkiewicz, Iwona Bułka