Bednary AGROSHOW 2014

19 września po raz kolejny organizowany był wyjazd edukacyjny na AGROSHOW BEDNARY 2014. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów naszej szkoły. Opiekunami wycieczki byli: Piotr Stachowicz, Iwona Bułka oraz Alina Kiryluk. Pomimo nieprzespanej nocy (wyjechaliśmy  o północy) i nie do końca sprzyjającej pogody wszyscy z zapałem zwiedzali stoiska ponad 800 wystawców prezentujących najnowocześniejsze rozwiązania techniczne wspierające pracę w rolnictwie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje dotyczące rolnictwa precyzyjnego, gdzie prezentowane były między innymi latające drony o szerokim zastosowaniu m.in. do uzupełniania danych o zasobności gleby na podstawie zdjęć lotniczych (intensywność zabarwienia liści). Pokazy maszyn w ringu prowadził znany dziennikarz motoryzacyjny Pan Włodzimierz Ziętarski. Chętni mogli skorzystać z możliwości jazdy testowej ciągnikami znanych marek. Nasi uczniowie z klasy 3 technikum rolniczego: Marcin Bobryk oraz Damian Gałecki wzięli udział w zabawie terenowej AGROSHOW GRA. Wypadli w niej bardzo dobrze, ponieważ znaleźli się w pierwszej 10-tce na 50 drużyn. Wystawę w ciągu trzech dni odwiedziło około 150tys osób. Następna wystawa w Bednarach już 18 września 2015 roku i z pewnością nie odbędzie się ona bez nas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej imprezy: