Bednary AGROSHOW 2013

W dniu 20 września 2013 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wystawie

maszyn rolniczych połączonej z pokazami maszyn podczas ich pracy

AGROSHOW 2013.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Piotr Stachowicz, Iwona Bułka,

Alina Kiryluk. Na terenie lotniska w Bednarach na obszarze 90ha na czas wystawy powstało miasteczko ze stoiskami producentów i dealerów maszyn rolniczych oraz innych artykułów związanych z szeroko pojętą techniką rolniczą. Nie brakowało też innych stoisk, m.in., z sadzonkami drzew i krzewów owocowych, sadzonkami kwiatów, z żywnością ekologiczną czy winami i nalewkami własnej produkcji. Dla zwiedzających zmęczonych zwiedzaniem przygotowano też wiele pawilonów gastronomicznych. W trakcie imprezy przy niektórych stoiskach przygotowano wiele atrakcji, np. kącik zabaw dla dzieci, zawody sprawnościowe (ścianki wspinaczkowe, jazda na czas z taczką, dojenie krowy na czas występy grup tanecznych i aktorów (m.in. Jacek Kawalec, który promował stoisko wydawnictwa Top Agrar). Japońska firma Kubota zachęcała do zwiedzania swojego stoiska poprzez ubrane w tradycyjne stroje japońskie hostessy a na scenie stoiska tej firmy kucharz na oczach widowni przygotowywał sushi, które następnie można było spróbować. Przy wielu innych stoiskach można było otrzymać promocyjne gadżety, m.in. czapki, smycze, wiadra. Wiele firm specjalnie na czas wystawy przygotowało dla zainteresowanych zakupem maszyn specjalne promocje. Prezentacje maszyn w ringu pokazowym (opryskiwacze, ładowarki oraz premiery 2013) prowadził znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Ziętarski. Mimo pokonania 900km w obie strony i nieprzespanych dwóch nocy wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach. Fotorelacje z tej imprezy przygotowali uczniowie technikum rolniczego Maciek Bobiński i Daniel Wnukowicz. Oglądając ich zdjęcia, czasem trudno zdecydować, czy głównym celem obiektywu były piękne maszyny, czy też częściej w kadrze pojawiają się piękne hostessy. AGROSHOW BEDNARY 2013 to po prostu świetnie zorganizowana i atrakcyjna pod każdym względem impreza którą warto zobaczyć.