Agrotech Kielce 2016 –wystawa sprzętu rolniczego

18 marca 2016 roku uczniowie klas I i II Technikum Rolniczego pod opieką nauczycieli: Andrzeja Kalińskiego oraz Daniela Lipińskiego odwiedziła jedną z największych imprez branżowych – targi Agrotech które jak co roku odbyły się na terenie Targów Kieleleckich. Bardzo duża liczba wystawców, a co za tym idzie maszyn i nowości – tegoroczna edycja również nikogo nie zawiodła. Z nowinek należy wyróżnić maszyny Case IH oraz Steyr – odpowiednio modele Optum 270 CVX oraz Terrus 6300 CVT. Naszą uwagę przykuły również stoiska Ursusa, McHale, New Hollanda czy też Fendta . Pomimo braku miejsca wewnątrz nie zabrakło także flagowych modeli kombajnów – Claasa Lexion’a czy też Case IH Axial-Flow’a. Mimo iż na zwiedzanie targów przeznaczone było aż 5 godzin, zapoznanie się z pełną ofertą każdego z wystawców było nie lada wyczynem. Zmęczeni zwiedzaniem udaliśmy się do domu z nowym zasobem wiedzy na temat nowinek w technice rolniczej.

Mateusz Olizaruk